Szaro-rudy kamień murowy


Mar-Granit Mariusz Fikiel - Producent kostki granitowej

Rdzawe, nieregularne akcenty w wybarwieniu naszych bloczków to świetny sposób na przełamanie monotonii. Szczególnie, jeżeli zależy Ci na eleganckim wyglądzie Twojego ogrodzenia czy też innych elementów, które wykonasz z naszego kamienia murowego. Szaro-rudy granit ma w sobie coś, co przykuwa wzrok i jednocześnie sprawia, że całość nie wydaje się aż tak surowa. Nie można odmówić mu przy tym także nieco bardziej luksusowego charakteru.

Mar-Granit – szaro-rudy kamień murowy na ogrodzenia i nie tylko

Proponowane przez nas łupane bloczki znakomicie odnajdują się w różnych częściach posesji - zarówno jako pełne ogrodzenie bądź w połączeniu z drewnianymi lub metalowymi przęsłami, jak również jako umocnienie tarasu czy też skarpy. Szaro-rudy kamień murowy można wykorzystać także przy tworzeniu innych elementów - obrzeży do rabat kwiatowych zasadzonych na poziomie gruntu czy tworzenia dla nich dużych donic. Poza tym sprawdzi się on nie tylko w przypadku klasycznie zaaranżowanych posesji, lecz także przy obiektach o nowoczesnym charakterze.

Szaro-rudy kamień murowy w przestrzeni publicznej

Oryginalny i jednocześnie bardzo elegancki wygląd tego surowca sprawia, że jest on doskonałym wyborem nie tylko w przypadku prywatnych posesji oraz ogrodów. Z jego pomocą w wysoce atrakcyjny sposób zaaranżować można również ogólnodostępną przestrzeń publiczną – parki, skwery, a także tereny przynależące do osiedli mieszkaniowych czy też firm i instytucji.

Zastosowanie kamienia murowego w szaro-rudym kolorze ma jednak szereg zalet nie tylko pod kątem typowo dekoracyjnym. Choć rzeczywiście można stworzyć z jego pomocą naprawdę nietuzinkowe aranżacje, jego niezwykle ważną zaletą w przestrzeni publicznej wciąż pozostaje przede wszystkim wysoka trwałość oraz odporność na działanie warunków atmosferycznych. Wybierając ten wariant bloczków zyskujemy więc naprawdę piękny i jednocześnie bardzo wytrzymały budulec, który nawet przez dziesiątki lat będzie wzbogacał tereny miejskie oraz firmowe czy też przynależące do konkretnych osiedli oraz wspólnot mieszkaniowych. Poza tym zastosowanie znajdzie on przy budowie ogrodzeń i umocnień, a także różnego typu elementów małej architektury, w tym m.in. również fontann miejskich.

Dostępność różnych wymiarów szaro-rudego kamienia murowego w Mar-Granit

Ostateczny efekt dekoracyjny, jaki uzyskamy za sprawą tego budulca, zależny jest nie tylko od jego niezwykle interesującego wybarwienia, lecz także od wielkości zastosowanych bloczków. Dlatego też w bieżącej ofercie naszej firmy szaro-rudy kamień murowy dostępny jest w kilku najpopularniejszych formatach:

  • 10x20x40cm,
  • 20x20x40cm,
  • 30x30x120cm,
  • 40x40x120cm,
  • 50x50x120cm (tzw. buce).

Pozwala to dopasować rozmiar bloczków do naszego projektu, stosując najbardziej optymalne rozwiązanie, które jednocześnie zadowoli nas pod kątem uzyskanej w ten sposób estetyki. Największą dowolność mamy przy tym oczywiście przy większych inwestycjach, takich jak chociażby ogrodzenia czy umocnienie większych skarp. Mniejsze kamienie murowe w szaro-rudym kolorze z powodzeniem wykorzystamy natomiast przede wszystkim przy tworzeniu obrzeży oraz donic.

stworzenie i obsługa strony www