Czym jest Kamień murowy?


Mar-Granit Mariusz Fikiel - Producent kostki granitowej

Czym jest kamień murowy, jak się go pozyskuje i jakie ma zalety?

Doskonale sprawdza się jako element dekoracyjny na skwerach, w parkach i ogrodach, jest ładny, a jednocześnie bardzo funkcjonalny. Kamień murowy najczęściej swoim kształtem przypomina bryłę, mniej lub bardziej kształtną (zazwyczaj ma formę prostokąta).

Najpopularniejszym kolorem kamienia murowego jest szary, jednak ze względu na dużą różnorodność często można go znaleźć także w wersji czarnej, czerwonej lub szaro-rudej. Duża paleta barw daje ogromne możliwości dekoracyjne, dlatego też z materiału tego tworzone są kolorowe wzory, np. na skwerach.

Kamień murowy pozyskiwany jest w kamieniołomach ze skał, aby go wydobyć najczęściej stosuje się metodę mechaniczną, wymagającą użycia specjalnych narzędzi, które go nie uszkodzą. Następnie należy poddać go obróbce, dzięki której uzyskany zostanie pożądany kształt. Taki proces pozwala również pozyskiwać bryły w różnych rozmiarach.

Jakie zastosowania ma kamień murowy?

Ze względu na swoje właściwości jest on powszechnie wykorzystywany podczas budowy różnego rodzaju murków czy ogrodzeń. A ze względu na swoje atuty wizualne, doskonale sprawdza się również do dekoracji. Kamień murowy na tle innych surowców wyróżnia duża trwałość, a także odporność na ścieranie, dzięki czemu tworzone z niego aranżacje doskonale prezentują się przez wiele lat. Co więcej jest on również wytrzymały na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, przez co nie pęka na wskutek mrozu ani nie blaknie pod wpływem słońca.

Kamień murowy mający postać bloków można wykorzystać do budowania solidnych ogrodzeń, które zapewnią prywatność, zwłaszcza, gdy Twój dom z każdej strony otaczają inne posesje. Natomiast jeśli nie chcesz całkiem odcinać się od świata zewnętrznego, to bloki możesz wyposażyć w metalowe pręty, które pozwolą Ci monitorować co dzieje się na ulicy.

Dlaczego warto wybrać kamień murowy?

Ponieważ jest on nie tylko funkcjonalny, ale również trwały i bardzo uniwersalny, dzięki czemu sprawdzi się w każdym miejscu. Co więcej, możesz kupić go w różnych rozmiarach i znacznie zwiększyć możliwości aranżacyjne danej przestrzeni

stworzenie i obsługa strony www