Czym są kruszywa granitowe?


Mar-Granit Mariusz Fikiel - Producent kostki granitowej

Tak naprawdę najłatwiej powiedzieć, że są to sypkie materiały, powszechnie stosowane w budownictwie. W zależności od rodzaju mogą mieć mniej lub bardziej gęstą konsystencję, a co za tym idzie, różne zastosowanie. Nie bez powodu kruszywo granitowe cieszy się taką popularnością i jest wykorzystywane przy wielu różnych budowach.

Kruszywo granitowe – zalety

Tym co wyróżnia ten materiał na tle innych jest przede wszystkim niska cena, która pozwala oszczędzić, nie tracąc przy tym na jakości. Głównie dlatego, że jest on mrozoodporny i wytrzymały na zmienne czynniki atmosferyczne, dzięki czemu może być używany do podbudowy, np. drogi. Stosowany jest również jako podsypka kolejowa, a także forma dekoracji w ogrodzie. Stanowi doskonałą alternatywę dla ścieżek z gleby, sprawdzi się także jako wyściółka dla drzew lub krzewów.

Sposób pozyskiwania – kruszywo granitowe

W związku z tym, że granit jest skałą należy do rodziny kruszyw naturalnych, które mogą być pozyskiwane na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest erozja (której skały mogą ulegać w następstwie działającej na nie wody, wiatru lub słońca). Drugim i bardziej popularnym sposobem jest mechaniczne rozdrabnianie okruchów skalnych. Produkty, które oferuje Mar–granit wydobywane są z kopalni w Strzegomiu. Watro zauważyć, że sposób wydobycia również ma znacznie, dzięki temu, że oferowane przez nas kruszywo pozyskiwane jest z kopalni, ma małą nasiąkliwość oraz jest odporne na ścieranie.

Nasza Oferta

W naszym asortymencie dostępne jest wysokiej jakości kruszywo granitowe. Do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych prze naszych Klientów należy tłuczeń (drogowy lub kamienny), miał kamienny, a także grys oraz mieszanka granulowana o różnej gęstości.

Co musisz wiedzieć?

Zależy nam na Klientach, dlatego też, jeszcze zanim podejmiemy z Tobą współpracę, na początku przekażemy wszystkie niezbędne informacje. Mimo tego, że bardzo często współpracujemy z firmami, od lat działającymi w tej branży, to zdarza się nam mieć Klientów, którzy dopiero co poznają rynek, dlatego też staramy się wprowadzić ich w ten świat.

stworzenie i obsługa strony www