Granit szary


Granit szary - Producent kostki granitowej MAR-GRANIT

Jeśli kolor ten w różnych odcieniach dominuje zarówno w przypadku samego budynku, jak i takich elementów posesji jak chociażby ogrodzenie, do wybrukowania podjazdu lub ścieżek warto wybrać właśnie szarą kostkę granitową. Sprawdzi się ona także wtedy, gdy kolor samej elewacji bądź też dachówki i stolarki otworowej jest dość intensywną barwą, do której surowołupana kostka granitowa w tym kolorze z pewnością będzie pasować i jednocześnie nieco ją stonuje.

Szara kostka granitowa od Mar-Granit

Niejednorodna, a przez to niezwykle interesująca struktura oferowanego przez nas kamienia sprawia, że jest on niezwykle uniwersalnym materiałem. Doskonale sprawdza się w większości projektów, niezależnie od kolorystyki innych elementów z najbliższego otoczenia. To świetna baza, która z pewnością równie dobrze będzie prezentować się także za kolejnych naście lat i nie będzie wymagała wymiany, jeśli zdecydujemy się na przemalowanie ogrodzenia czy nawet zmianę koloru elewacji budynku. Szara kostka granitowa dzięki swojej barwie bardzo dobrze podkreśla też naturalną zieleń roślin. Zaakcentuje więc zarówno soczysty kolor trawnika, jak i innych zlokalizowanych nieopodal nasadzeń.

Warto mieć ponadto na uwadze, że struktura kamienia, a co za tym idzie jego wybarwienie, nie jest jednolite. Różnej wielkości ziarna w pełnym spektrum odcieni szarości, od niejako brudnej bieli po intensywną czerń, nadaje kamieniowi niepowtarzalny charakter i pozwala mu jeszcze lepiej wpasować się w otoczenie.

Szara kostka granitowa w połączeniu z innymi dostępnymi kolorami

Jako że kolor ten stanowi świetną bazę, aby przełamać jego monotonię i podkreślić indywidualny styl posesji, można zestawić go z innymi dostępnymi w naszej ofercie kolorami. Do projektu z powodzeniem można wprowadzić zarówno elementy w kolorze czarnym (Szwed), jak również w kolorze czerwonym (Vanga). Mieszając ze sobą kamień w kilku kolorach można uzyskać również ciekawy efekt mozaiki.

Na podjeździe lub ścieżkach postaw na uniwersalną barwę lub zestaw ją z innymi proponowanymi przez nas kolorami!


To nie wszystko! Zrealizujemy zamówienie indywidulane według Twoich oczekiwań.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 661 953 294


Oblicz i sprawdź cenę


stworzenie i obsługa strony www