Produkcja Produkcja kostki granitowej - krok po kroku


Mar-Granit Mariusz Fikiel - Producent kostki granitowej

Jako doświadczony producent doskonale wiemy, czego potrzebują nasi Klienci i staramy się na te potrzeby odpowiadać. Oferowana przez nas kostka granitowa to niezwykle uniwersalny materiał budowlany, który ma różnorodne zastosowanie. Natomiast dzięki temu, że samodzielnie ją wydobywamy i obrabiamy, mamy pewność co do najwyższej jakości.

Produkcja kostki granitowej – krok po kroku

Zależy nam na tym, aby nasi Klienci dokładnie wiedzieli w jaki sposób są pozyskiwane i tworzone materiały, które kupują. Proces ten jest bardzo ciekawy, a jednocześnie pozwala zyskać szeroką wiedzę o kupowanych dobrach i upewnić się że są one warte swojej ceny.

Należy zacząć od tego, że Granit jest skałą głębinową, mogącą przybierać różnorodną barwę. Najpopularniejsza z nich to ta w kolorze jasnoszarym, jednak może mieć również odcień czerwony, żółty lub czarny. Cechą charakterystyczną granitu jest różnorodne uziarnienie, zależne od rodzaju skały z jakiej został pozyskany. W Strzegomiu surowiec pozyskujemy z należytą starannością. Prawidłowe wydobycie sprawia, że nie traci on swoich właściwości, takich jak niewielka podatność na ścieranie, duża odporność na działanie ognia oraz wody, a także wytrzymałość na zmienne czynniki atmosferyczne.

W związku z tym, że granit znajduje się pod skałami osadowymi jego wydobycie jest pracochłonne. Jednak na wydobyciu praca się nie kończy, ponieważ kolejnym etapem jest pocięcie skały na bloki, do czego najczęściej wykorzystywane są świdry oraz kliny. Następnie jest on przecierany i poddawany dalszej obróbce. Przy pomocy specjalnych maszyn większe bloki rozbijane są na mniejsze - mające formy nierównych kwadratów. Następnie gotowa kostka granitowa trafia do sprzedaży.

Produkty tworzone z myślą o Klientach

Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby kupujących oferujemy kostkę granitową w dwóch rozmiarach mających od 4/6 do 15/17 cm. Mniejsza dobrze sprawdzi się, np. przy tworzeniu ścieżek i alejek w ogrodach lub parkach. Natomiast ta w większym rozmiarze, będzie doskonała jako podłoże, np. pod parking lub do pokrycia podjazdu.

stworzenie i obsługa strony www