Kostka granitowa

Surowo łupana kostka granitowa na drogi, alejki, podjazdy, parkingi

Kostka granitowa

Zależy nam na tym, aby każdy klient znalazł w naszym asortymencie odpowiedni materiał budowlany do swojego ogrodu. Kostka granitowa posiada wiele zalet, dlatego też coraz więcej osób wykorzystuje ją do realizacji swoich projektów brukarskich.

Już na wstępie warto zauważyć, że granit spełnia wszystkie, najważniejsze parametry. Przede wszystkim jest dużo bardziej wytrzymały niż beton, odporny na ścieranie i nie straszne mu zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu, że nie nasiąka wodą, nie pęka w minusowych temperaturach. Mimo tego, że jego cena jest wyższa od pozostałych materiałów brukarskich to stanowi doskonałą inwestycję, która szybko się zwróci i będzie doskonale prezentować się przez lata.

Jakie jeszcze zalety ma kostka granitowa?

Przede wszystkim jest odporna na ścieranie, promieniowanie UV, a także korozję chemiczną, dzięki czemu doskonale sprawdzi się na dużych powierzchniach – placach, skwerach, ale także podjazdach. Bez względu na to jaki kolor wybierzesz będzie pięknie się prezentował przez lata.

Natomiast dzięki temu, że dostępna jest w kilku różnych rozmiarach, sprawdzi się przy tworzeniu różnych realizacji. Najmniejsza, o wymiarach 4/6 cm będzie doskonałym materiałem budowlanym na ogrodową alejkę. Średnia, której wielkość wynosi 7/9 cm sprawdzi się do wyłożenia ścieżki lub podjazdu. Natomiast największe kostki granitowe (8/11 i 15/17 cm) które są najtrwalsze można bez obaw wykorzystać do pokrycia parkingu dla ciężarówek lub innego miejsca, w którym pracują maszyny budowlane.

O czym warto pamiętać wybierając ten rodzaj kostki?

Nie bez powodów granit cieszy się coraz większą popularnością i jest wykorzystywany do aranżacji ogrodów, podjazdów, parkingów czy skwerów. Szereg zalet jakie posiada (trwałość, odporność na ścieranie, elegancki wygląd) sprawiają, że jest bardzo atrakcyjnym materiałem brukowym. Jednak decydując się na wykonanie aranżacji z takiej kostki należy pamiętać, aby prawidłowo dopasować jej wielkość, a także skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą odpowiednio ją ułożyć.

Wymiary kostki granitowej:

  • 4/6cm
  • 7/9cm
  • 8/11cm
  • 15/17cm

Dostępne kolory granitu:

To nie wszystko! Zrealizujemy zamówienie indywidulane według Twoich oczekiwań.

Zadzwoń i dowiedz się więcej
+48 661 953 294

stworzenie i obsługa strony www